Roemheldův syndrom

14. dubna 2014 v 14:28 | Willy |  Život
Minulý pátek mě od rána strašně bolelo srdce. Bylo to fakt k nevydržení, hlavně ve škole. Nevěděl jsem co to je. Šlo to jako od srdce do zad, jako k lopatkám, a pak zase zpátky k srdci a bylo to dost ujetý. Taky se mi začalo špatně dejchat
a kdyby se mě někdo zeptal, co si myslím že mi asi je, rozhodně bych se dohadoval, že mám infarkt. Bohužel se nikdo nezeptal a tak jsem si tento poznatek musel nechat pro sebe. Ale zase sem si říkal, že kdyby to infarkt opravdu byl a já to někomu řekl a potom umřel, vypadalo by to, že sem byl fakt husťák, když sem si před smrtí stanovil přesnou diagnózu.
Jo, napadlo mě někam zajít, ale byl jsem líný. A trochu sem si říkal, že jestli mám umřít, tak to tak má asi být (toto podivné chladné smíření se s koncem ale dokazuje to, že se neblížil, protože si trochu myslím, že to člověk pozná i psychicky. Teda na mě by to bylo znát teda určitě!) Střih. Zbytek dne nůďo. Večer jsem byl v hospodě s Pamelou a Smutným panem. Pamela děsně chytrá, všehoznalá a hned potom, co sme přišli do hospody, tak nikoho minimálně čtyřicet minut nepustila ke slovu. Nechtěl jsem mluvit já, ale prostě sem nechtěl poslouchat jenom jí, ale třeba se zeptat Tichého pána, jak se mu daří, když sme se tak dloho neviděli a co je novýho a tak. Nedostal sem ale šanci. Na závěr si stěžovala na svého přítele, že je strašně sebestředný a že když spolu telefonují chce mluvit jenom on... Co na to říct? Střih. A taky sem se trochu zastával Romů. Střih. Tichý pán se opil. Z části nejspíš splínem, zčásti nabytejma prachama za brigádu a zčásti díky Pemely tlamě, ze které se asi definitivně stalo perpetuum mobile. Byl legrační a ona nakonec taky, přesto každý jinak. Já sem byl taky trochu opilý. Střih. Doma sem hrdě popisoval můj první infarkt v životě a k mému překvapení jsem byl poučen, že za to můžou .. prdy. A opravdu. Ten problém se nazývá stejně jako název tohoto článku a vzniká tím, že plyny uložené v místě nad žaludkem, tlačí na plíce a srdce, což vede k bolesti, dušnosti, změnám rytmu srdce, závrati, návalu horka a pocení. A tohle všechno je úplně totožný s tím, když máte infarkt. Trochu prča. Alespoň sem pobaven a poučen. Střih. Dneska sem viděl auto, které za sebou mělo druhé a mezi nima byl provaz. Evidentně nějaká porucha a jedno táhlo druhé. Tak sem tak koukal a přemýšlel, které auto je nepojízdné a které z těch dvou ho táhne. Jestli přední nebo zadní. Další fáze samozřejmě byla ta, že sem se naprosto utvrdil v tom, že sem totální idiot. Střih.

Kostky jsou vrženy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 i r i s | Web | 20. dubna 2014 v 14:32 | Reagovat

Ach, tak tento syndrom mě už taky párkrát vyděsil (akorát jsem se k tomu ještě nikdy nikomu nepřiznala).
Ta auta svázaná provazem, to znám. Dokonce jsem jednou jela v tom taženém (tedy v tom vzadu :-D). Bylo to... zajímavé. Akorát byla tma a nikdo to neviděl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama