Alkohol je metla lidstva

24. srpna 2014 v 22:56 | Willy |  Život
Potom, co odjel J., sem chodil do práce. Možná, že sme někde byli v hospodě, ale už si to moc nepamatuju. Asi to nebylo zas tolik zásadní. Následující týden byl posledním, co sem byl v práci. Už mi to ani moc nešlo, takže sem byl vlastně docela rád. Ale zároveň sem byl trochu smutný. Bylo to tam fajn a tak. Tudíž sem jim slíbil, že ještě v září třeba na několik dní přijdu, ale asi nepřijdu. Potřebuju si fakt odpočinout. Cítím to. Každopádně ve středu sme šli po práci do hospody, kde sem se s kolegy trochu rozloučil, ale bylo to fakt divný, protože B., která mě celou dobu hrozně bavila (ikdyž sem s ní nikdy nijak zvlášť nemluvil) mi řekla, že sme stejná krevní skupina a vzala si na mě číslo s tím, že někdy zajdeme na pivo či kávu. Měl sem z toho dobrou náladu. Potom sem pozdě přijel na byt a Zrádce byl hrozně nasranej, že sem přijel pozdě, protože někam chtěl jít. Věděl sem, že chce někam jít, ale nechtěl sem, aby se mnou pořád tak samozřejmě počítal, takže sem ho trochu vypekl. Ale maličko, protože sem byl ochoten někam jít i o půlnoci, když sem přijel z té hospody, ale sešlo z toho.

Další den sme (tuším) byli zase v té kavárně, kde ovšem zrovna nebyla ta hvězdička, ale seznámili sme se s její milou nadřízenou. Bylo to fajn. Řekla, že Zrádci sežene na tu princeznu číslo. A nakonec i sehnala. Jo už si vzpomínám. Pak sme šli na Náplavku. Cestou sme koupili nějak hrozně dobré víno a pořád sme kouřili a dokonce sme si koupili i tabák a taky se stavili v nějakým hrozně odpornym sexshopu, kde si chtěl Zrádce koupit umělou vagínu (nevím jestli doopravdy, ale připsal bych to těm pivům, panákům a vínu), ale tento poloamatérský sexshop byl včetně prodavače hrozně zatuchlej, nechutnej a upatlanej, takže sme poděkovali a odešli bez zbožíčka. Na Náplavce sme mluvili s pár lidma. Taky se k nám vetřela nějaká mladá holka s kamarádkou a vypila mi pivo a Zrádci prozměnu omylem vylila. A nějakej jejich kamarád nám další pivo vzal. A taky sem se tam asi třikrát (z legrace) lehce vášnivě políbil se Zrádcem. Byla to švanda. Pak sme tam taky kecali s bezdomovcema a trochu se jich ptali, jak se na ulici dostali. Byl sem už dost opilej a Zrádce taky. Můj bezdomovec (cca 50 let) říkal, že má průmyslovku, že ho otec bil a zbytek už si moc nepamatuju. Přišlo mi, že Zrádce toho druhýho maličko ničí nějakejma kecama o tom, že toho člověk může dokázat hodně, atd. Trochu mě to nasralo. Jasně, možná že to byla logická připomínka, ale nevím proč by měl ve svejch dvaceti někoho moralizovat. A natož bezdomovce, kterej ubližije nanejvýš sám sobě. Absolutně nemůžem mít potuchy, co si ty lidi prožili.. A pak sme odešli a sedli si kousek od Náplavky na patník a já mluvil o tý mojí story s revizorem a zapřenou jízdenkou navíc. Celý sem mu to odvyprávěl a nakonec sem řekl, že mě to hrozně sere a že vůbec nechápu, jak vůbec můžu po takovýhle věci, chodit a říkat svoje sračky o morálce, když sem schopnej vědomě vzít jízdenku, kterou sem nezaplatil a odejít. Zkrátka taková totální sebekritika nahlas a jako bonus sem se na konci týhle tryzny rozplakal. Brečel sem před Zrádcem asi poprvý nebo podruhý v životě. Neměl sem z toho zrovna radost, ale asi to muselo ven. Byl sem opilej a možná i přecitlivělej a prostě se to stalo, no. Nekácím se z toho (při vzpomínce kolikrát se předemnou rozbrečel Zrádce - už vůbec ne), ale spíš mě mrzí, že sem mu zase všechno pověděl o mejch bolestech a věcech, co mě trápí. Považte, není absurdní, že si stěžuju, že sem toho moc řekl člověku, kterýmu sem tady dal (asi z nějakého důvodu, že?) přezdívku Zrádce? A přesně tomuhle Zrádci se zase otevírám a ještě si na to stěžuji. Jak jsem mladý, tak sem blbý.

Zrádce mě utěšoval a pak sme šli domů, cestou sme zakempili před Úřadem vlády, kde sme seděli asi půl hodiny, mávali taxikářům a trochu provokovali ostrahu. Už svítalo. A taky volali na Bohouše Sralbotku.. Ohh, to je ale humor na úrovni, že?

Další den přijela Zlatovláska a byl sem s ní koupit dárek Zrádci a taky sme byli na pivu a povídali si. Je hrozně zamilovaná do Koně a je to na ní strašně vidět a já mám radost. Sice sme nijak zvlášť nemluvili o mě (asi jen v souvislosti, že bych měl napsat Šimonovi), ale nevadilo mi to. Pak sme dorazili za ostatníma a byla tam taky Macina a její Nevimjestlikluk. Chlastali sme na vyhlídce a pak sme šli do hospody, kde byla asi osmnáctiletá těhotná holka s malým štěňátkem a pořád se mě ptala, jestli bych šel s ní a se psem někam na procházku.. Úplně znám tyhlety holky a tyhlety procházky (samozřejmě, že především teoreticky). Prostě mě balila. A normálně to tam někde na procházce ode mě chtěla udělat, vsadím boty. Nevěděl sem, jak se z toho vykroutit, takže sem jí furt říkal, že uvidíme a pak se utek na opačnou stranu stolu. A Zrádce se (k posměchu ostatních kluků) zeptala, jestli je teplej. Bylo mi ho trošku líto. Daň za to, že se chová víc normálně, víc empaticky a míň jako idiot je prostě to, že je teď trochu víc citlivej a usměvavej a vypadá trochu teple. Chichi. Dívím se, že to tedy nepoznala u mě.

Pak sme odešli, té pofidérní slečny se zbavili a šli ještě pro nějaké pití. Potom Kůň našel nákupní vozík, do něhož naložil Nevimjestlikluka a do toho miniprostoru dole si lehl Zrádce. Moc toho neujeli a vozík u silnice převrhli a nejvíc to schytal Zrádce, kterýmu ten vozík spadnul na ruku. Pak už nás jen cestou zastavila hlídka policie, protože tuším, že Maciny Nevimjestlikluk kopl do nějaké popelnice či co. Legitimovala nás, ale nemohla odolat našemu srandovnímu omlouvání a opilému chytračení. Trochu sem se styděl, že jdu s lidma, který dělaj takovejhle bordel, kterej úplně přesně nenávidím. Ale byl sem opilej, takže to šlo přežít. A pak sme se někde zastavili a potom rozloučili s Koněm a Zlatovláskou a já se zbytkem odešel směr náš byt. Už svítalo. Cestou sme se ještě stavili na párty, kde sem potkal spolužačku, nejdřív se ztratil Nevimjestlikluk, kterýho když sme našli, prozměnu chyběla Macina, která na něj nadávala a už byla hrozně naštvaná a chtělo se jí spát. Mimochodem na tý akci bylo moc pěkných kluků. Tak sme to nakonec po půl hodině hledání vzdali a bosou Macinu bez telefonu a kabelky sme k mýmu znechucení nechali napospas Praze a odešli spát. Před domem sem uviděl něčí nohy. Hned mi to došlo. Ležela tam a spala. Byla celá horká. Rychle sme jí zvedli a šli sme nahoru spát. Je chytrá. Věděla, že ať ho najdem nebo ne, dřív nebo později, musíme přijít domů. Jen nám to mohla říct. Ale to už by prostě nebyla ona.

Ráno sme se všichni rozloučili a my sme pak se Zrádcem vymysleli, že by s námi mohl jet na plánovanej fesťák i J. Nejdřív sem to teda ve Zrádci nechal trochu uzrát a pak sem to na něj vybalil a on souhlasil. Bylo to hlavně proto, že sem si říkal, že čtyři dny je dlouhá doba a mohli by sme si začíst lézt na nervy, takže mi tohle přišlo jako dobrý řešení. Taky sem si říkal, že bude total legranda být s J. na festivalu. A tak sme mu zavolali a on souhlasil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama