Kdo chce plakat, plačte s ním

29. listopadu 2014 v 15:11 | Willy |  Život
Uprostřed týdne sme se jeli se školou podívat na exkurzi. Jo, bylo to fajn, ale o tom psát nechci. Když sme večer přijeli zpátky, K. sme spolu s F. přemluvili ještě na pivo. Ono to teda nebylo nic těžkýho. V hospodě sme rozebírali strašně moc věcí a bavilo mě to. K. a F. se docela rychle přicmrndli. K. už pak vůbec nechtěla domů, ačkoliv tam na ní čekal její Kluk.

No, zkrátím to - prostě sme pak K. doprovázeli domů, kde se před domem rozbrečela. Posledních několik týdnů jí nebaví škola a vlastně neví co se životem. Ten její Kluk už má přes půl roku dokončenou školu, ale nechce se mu nikam do práce a tak vymýšlí nějaký aplikace, jejichž úspěšnost je srovnatelná s tím, že se Miloš Zeman stane abstinentem bojujícím za lidská práva. K. veškerý svoje problémy hází na svojí neschopnost a svojí psychiku. Když sme jí utěšili a šli domů, všechno mi to došlo. Jde tady o toho jejího povedenýho Kluka. Nechce se mu do práce, nechá se od ní živit a ještě jí využívá. Přijde mi totálně ujetý, že ona přijde ze školy nebo z práce a on se tam po celou dobu válí (pokouší se vytvořit suprdupr aplickaci) a ještě jí kolikrát vynadá za to, že tam třeba není uklizeno nebo uvařeno. K. ho hájí, protože on je docela dost labilní a dělá mu problém spousta triviálních věcí. Jenže kdyby chtěl, mohl by se nechat zaměstnat u nějaký firmy a dělat z domova. Tyhle firmy to dokonce chtějí. Chodí spolu už několik let. Myslím si, že K. hrozně drtí to, že sou teď pořád doma spolu, on jí nijak nepomáhá, ba naopak a protože se s ním nechce nebo nedokáže rozejít (páč už asi nedovede být sama), tak se to odráží v celým jejím životě, počínaje školou a ona to pak hází na všechno kolem, aniž by si uvědomila podstatu problémů. Je mi jí dost líto. Vypadala strašně zoufale. Ale jak jí pomoct? Hele holka, přiznej si, že žiješ s bláznem, kterej Tě ničí, ale ty se s ním nezvládneš rozejít, protože neumíš žít sama a nejspíš se bojíš, že kdybys to nakonec udělala, žádnýho normálního kluka by sis už nenašla, protože si uvědomuješ to, že nejseš žádná modelka a prostě nechceš zůstat úplně sama.

Já vím, sou i jiný způsoby, jak to říct a formulovat. Jenže já sem přesvědčenej, že on je tím, co způsobuje její problémy. A já nechci bejt ten, kterej někomu bude radit rozchod. Co kdyby se s ním pak skutečně rozešla a skutečně si pak nikoho nemohla najít a způsobilo jí to daleko větší životní rozesranost?

Tohle si Willy moc na triko brát nechce. Willy ještě nechce mít zodpovědnost a už vůbec ne za jinej život než svůj. A někdy možná taky trochu lže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bludickka | E-mail | Web | 1. prosince 2014 v 20:25 | Reagovat

Někdy lze někoho dovést k tomu, aby si na něco přišel sám. Třeba pokládáním otázek - tak, jak to dělají psychologové. Radit někomu rozchod opravdu asi není nejvhodnější :) A naznačnovat, že už si taky nikoho nemusí najít, to je snad ještě horší :D

2 willyho | Web | 22. prosince 2014 v 2:14 | Reagovat

[1]: To bych jí nikdy neradil a ani nenaznačoval. Někdy to tahám do extrémů, ale většinou to neuskutečňuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama